Diane Huis

A1A Half Marathon
Pott of Gold 5K (2nd Female)
Paris Marathon


Lamya King

Cupid 5K (3rd Female)          Richmond Monument 10K
White Lake Sprint Tri (1st AG)
Pinehurst Intl Tri
Rex Garner Sprint Tri (3rd AG)
Lake Logan Half Aquabike 
IM Lake Placid 70.3
Marine Corps Marathon         
Richmond Half Marathon
Wegmans Turkey Trot 10K



Julia Mulnick

Oak Island Half Marathon
Shamrock Half Marathon
Boston Marathon 5K
IM Viriginia 70.3
IM Chattanooga 70.3

Matt Johnson

3 Little Pigs Sprint Tri
Lake Logan Half Aquabike
IM Maryland
City of Oaks Marathon 



Beth Pursley

Pinehurst 10K (1st AG)
Wrightsville Beach Half Boston Marathon


Valerie Grasso

Smile Train Sprint Tri (1st AG)
Rex Garner Sprint Tri (2nd AG)
Rex Wakefield Sprint Tri (1st AG)
Annapolis 10 Miler



​​​Audrey Schipprack

Paris Marathon
Crystal Coast 70.3 Half Booty (4th AG)

Sylvia Furst

Holden Beach Half Marathon
Florence Forth 10K
Tox Trot 5K
Azalea Sprint Triathlon (3rd AG)
Round the Bay 30K Relay
Tarheel 10 Miler
White Lake Intl Tri (2nd AG)
N Myrtle Beach Diva Half Marathon
Pinehurst Intl Tri
Triangle Sprint Tri
IM Muskoka 70.3
USAT Nationals - Olympic Distance
Wrightsville Sprint Tr
Rambling Rose Sprint Tri (3rd AG)
Bull City 5 Mile Run (2nd AG)
Ocean Isle Half Marathon
Wilmington 13.1


Kathy Nguyen

USAT Nationals - Olympic
Northeast Sprint Triathlon
IM Atlantic City 70.3 - Run Leg 


Mike Zelibor

Beaver Dam Sprint Tri Smile Train Tri
Lake Logan Intl Tri           
IM North Carolina 70.3


Mary Ann Potts

Azaelea Sprint Tri
Beaver Dam Olympic Tri
IM Chattanooga 70.3

Sean Raynor

Tobacco Road Half Marathon
Beaver Dam Olympic Tri (2nd AG)
Crystal Coast 70.3 Half Booty
IM Ohio 70.3
IM Wisconsin
IM NC 70.3

​2019 Athletes

Thiago Salles

Pinehurst 10K (1st AG)
Azaela Sprint Tri
Beaver Dam Sprint Tri (2nd AG)
White Lake Intl Tri (2nd AG)
Pinehurst International Tri
Triangle Sprint Tri
Smile Train Tri (3rd AG)
USAT Nationals - Olympic 



Joe Wilkerson

IM Texas 70.3
IM Eagleman 70.3
IM Calgary 70.3


John Austin

Tobacco Road Half Marathon (1st AG)
Azaela Sprint Triathlon (1st AG)
Boston Marathon Beaver Dam Tri (1st AG)
Beaver Dam Triathlon (1st AG)

IM Raleigh 70.3 (2nd AG)
Triangle Sprint Triathlon (1st in AG)
USAT Nationals Olympic Distance (8th AG)
IM Wisconsin (1st AG)
IM World Championships